Nadruki firmowe

Odkąd na reklamowym rynku zjawiła się możliwość reklamowania się na długopisach pojawiło się też wiele technologii produkowania tych okazyjnych piór reklamowych. Sam tok fabrykacji piór jest jakoś świadomie niełatwy, wszakże teraz nadrukowywanie reklam korporacji na długopisie nie jest teraz takie proste.

W chwili obecnej oferowane są dwie sposoby nadruków reklamowych. Wstępną technologią jest grawerowanie. Teoretycznie jest ono najprostsze, najtańsze, jak i uniwersalne. Grawerować mamy możliwość zarówno na korpusach metalowych jak na korpusach plastikowych.

Drugą technologią jest drukowanie, szczegółowo takie samo jak drukowanie drukarką na kartce. Należy zaznaczyć, że mnóstwo różnej procedur wymaga nadruk na plastiku a co odmiennego na stalowym korpusie. Poniżej przedstawiamy różnicę pomiędzy tymi dwoma technologiami.

Grawerowanie jest najtańszą technologią, gdyż polega na wyrzynaniu z już istniejących fragmentów korpusu. Grawerowanie, na czym polega, niemalże każdy wie. Z dużą pewnością przewagą tej techniki nad nadrukowywaniem jest fakt, iż będzie ona najtańsza i opłacalna dosłownie na pojedynczych atrakcyjnych cenowo długopisach reklamowych. Niestety, procedura ta jest długotrwała. Choćby maszynowe grawerowanie trochę trwa, dlatego z pominięciem, iż samo w sobie jest już bez cen to jednakże trzeba zakupić więcej maszyn, tak by zintensyfikować intensywność przerobową i móc grawerować jak największe ilości.

Należy oprócz tego wspomnieć, iż nadrukowywanie jest bez wątpienia ładniejsze, dopuszczalne do zrealizowania w kolorach. Ciągnie się prędzej, ależ koszty są znaczniejsze, dlatego taktyka opłacalna przy dużych ilościach. Tak bądź siak, taniutkie długopisy promocyjne w kosztach fabrykacji zawsze będą niedrogie.